Zdravotní péče etc

Výbor SRP od léta minulého roku intenzivně pracuje na zajištění psychologické a psychiatrické péče pro děti, potažmo jejich rodiče. Reaguje tak na silnou poptávku zaměstnanců MZV, kteří ve svých rodinách řeší různé situace a hledají pomoc odborníků.

Celý text je dostupný po přihlášení

Čekací lhůty na vyšetření u lékařů-specialistů se prodlužují a u některých specializací mohou aktuálně dosahovat i čtyř až šesti měsíců.

Celý text je dostupný po přihlášení

Těhotenská, porodní a poporodní péče v zahraničí – palčivý problém, o kterém SRP dlouhodobě aktivně jednalo – má po dlouhých letech systémové řešení. ERV Evropská pojišťovna, se kterou MZV uzavřelo smlouvu o zdravotním pojištění svých zaměstnanců a jejich rodin v zahraničí, je gestorem zdravotních služeb, které mají odpovídat standardu v ČR.

Celý text je dostupný po přihlášení

Byla jsem požádána jednou „naší maminkou“, abych napsala pár postřehů z dětské praxe, z oblasti vycestování a dlouhodobého pobytu dětí v zahraničí. U nás je pediatrická péče od věku 0 do 19. roku, proto pohled na tuto problematiku je různorodý. Pochopitelně jiné rady a postupy jsou rodičům kojenců a menších dětí než těm, kteří mají doma dospívající mládež. Ale některé rady praktického lékaře platí obecně, tady jsou.

Celý text je dostupný po přihlášení

© 2022 Sdružení rodinných příslušníků MZV ČR z.s. | Vytvořila PHK